Skupina Modul
Skupina Modul: » Historie

Historie

 

První zmínka o výskytu savců tvořících pozdější „Modul“ se datuje až do roku 1983. Tehdy Marek a Milan (současní členové) + Zdenál Páviš, Zdenál Krejčí, Luděk Maloň a Zdenál Maleček fungují pod ochrannou známkou „PROMILE“. Repertoár je sestaven především z vlastní tvorby, písní Pražského výběru a hitovek doby.

Kapela střídavě hraje a nehraje, ale především zkouší a zkouší. Nekonečnou řadu bubeníků, kteří z nejrůznějších důvodů stále přicházejí a odcházejí, uzavírá Ivan Šafránek. Po jeho odchodu stojí kapela před otázkou – CO DÁL? Buď tehdejší „KRIKET“ rozpustit, nebo…….?

Píše se rok 1991 a kapela i přes obavy z reakcí publika pořizuje automatického bubeníka Alesis HR 16B. Nový bubeník, nový zvuk, nový přístup a Modul je na světě. Ondra jde do první třídy, Saša z „malčáků do velčáků.“ Ovšem ani jeden, ani druhý nemají potuchy o tom, že už za 15 let budou členy současného Modulu.

Skupina „konečně“ hraje, ve složení – Marek, Kuba, Milan a Zdenál, kteří to díky svému snažení dotáhnou až do studia Českého rozhlasu v Brně. Tam nasávají atmosféru velkého studia a nahrávají písničky. V té době si díky pomoci Ivana Šafránka („Ivane, dík“) pořizuje „profi“ vybavení.

Kapela se dostává do povědomí. Už o ní ví i Alena Geršlová (Novotňáková), která je na jaře 1997 vytipována, odchycena a „přinucena“ pracovat pro “Modul company”. Její původní plán, že se zdrží půl roku, se protahuje na 5 let. Pohoda, příjemná změna v podobě dívčího repertoáru, radost ze hry. Kariéru „Alča“ ukončuje pořízením manžela a dcery Leonky. Gratulujeme a děkujeme.

Je podzim 2002. Zdenál Páviš už dva roky „kope“ za kapelu KOMPAKT, takže díky za tu bezva partu a navíc, některé písničky patří i jemu!

Ondra, jeho klávesy, harmonika a zpěv. To byly nové zbraně, které skupina použila v boji o přízeň publika. Marek, Kuba, Milan, Ondra. Čtyři chlapi a ženská, tedy Linda Stuchlíková rozjíždějí plesovku 2003.

Nová zpěvačka, novej mix, novej aparát…. pořád se něco děje. Dva roky utečou jak voda, Linda dostává pusu na čelo a poděkování za vysilující účast. Sháníme náhradu.

Saša. Tak to je to malý, co na začátku článku ještě nebylo na světě. No prosím, už „to“ dorostlo! Mladá dáma, co není „blondýna“, bezva zpívá a navíc v kapele prožívá „očistec na zemi“ (Ostatně jako všechny zástupkyně ženského pohlaví, které kdy s námi přišly do styku.) Holky, promiňte, ale my už stejně lepší nebudeme…:)

Pořád se něco děje, a tak se opakuje historie z roku 1997. Kapela začíná plesovou sezónu 2013 společně s Alčou Geršlovou.

Závěrem Zdenál Maleček: zvukař, elektronik, pozlacená ruka, co v mikrofonu dokáže nadletovat přerušené vinutí.

Petr Hanzlík: současný zvukař, občerstvovač, náhodný zpěvák a lovec žen, IT mág se zálibou v dřevorubectví.

A hostující zvukaři Zdenda Žáček a především Martin Štěpánek.

To jsou lidé, kteří se vás celý ty roky snaží pobavit. Na jejich zábavě jste se seznámili, dali dohromady, rozešli se… Co víme a máme potvrzeno,do dnešního dne jste splodili 28 dětí, „dětí Modulu.“

Kdyby pro nic jinýho, tak alespoň pro zachování populace je fajn, že MODUL byl a je.

 
Copyright © 2018 Skupina Modul