top of page

Něco z historie...

​První zmínka o výskytu savců tvořících pozdější 'Modul' se datuje až do roku 1983. Tehdy Marek a Milan (současní členové) & Zdenál Páviš, Zdenál Krejčí, Luděk Maloň a Zdenál Maleček fungují pod ochrannou známkou 'PROMILE'. Repertoár je sestaven především z vlastní tvorby, písní Pražského výběru a hitovek doby.

Kapela střídavě hraje a nehraje, ale především zkouší a zkouší. Nekonečnou řadu bubeníků, kteří z nejrůznějších důvodů stále přicházejí a odcházejí, uzavírá Ivan Šafránek. Po jeho odchodu stojí kapela před otázkou – CO DÁL? Buď tehdejší 'KRIKET' rozpustit, nebo...?

Píše se rok 1991 a kapela i přes obavy z reakcí publika pořizuje automatického bubeníka Alesis HR 16B. Nový bubeník, nový zvuk, nový přístup a Modul je na světě. Ondra jde do první třídy, Saša z 'malčáků do velčáků'. Ovšem ani jeden ani druhý nemají potuchy o tom, že už za 15 let budou členy současného Modulu.

 

 

 

Kapela se dostává do povědomí. Už o ní ví i Alena Geršlová (Novotňáková), která je na jaře 1997 vytipována, odchycena a 'přinucena' pracovat pro 'Modul company'. Její původní plán, že se zdrží půl roku, se protahuje na 5 let. Pohoda, příjemná změna v podobě dívčího repertoáru, radost ze hry. Kariéru Alča (ne na dlouho) ukončuje pořízením manžela a dcery Leonky.

Je podzim 2002. Zdenál Páviš už dva roky 'kope' za kapelu KOMPAKT, takže díky za tu bezva partu a navíc, některé písničky patří i jemu!

Ondra, jeho klávesy, harmonika a zpěv. To byly nové zbraně, které skupina použila v boji o přízeň publika. Marek, Kuba, Milan, Ondra. Čtyři chlapi a ženská, tedy Linda Stuchlíková rozjíždějí plesovku 2003.

Nová zpěvačka, novej mix, novej aparát… Pořád se něco děje. Dva roky utečou jak voda, Linda dostává pusu na čelo a poděkování za vysilující účast. Sháníme náhradu.

Saša. Tak to je to malý, co na začátku článku ještě nebylo na světě. No prosím, už to dorostlo! Mladá dáma, co bezva zpívá a navíc v kapele prožívá "očistec na zemi" (Ostatně jako všechny zástupkyně ženského pohlaví, které kdy s námi přišly do styku). Holky promiňte, ale my už stejně lepší nebudeme…:)

Pořád se něco děje, a tak se opakuje historie z roku 1997. Kapela začíná plesovou sezónu 2013 společně s Alčou Geršlovou.

 

Děkujeme...

- Zdenál Maleček: zvukař, elektronik, pozlacená ruka, co v mikrofonu dokáže nadletovat přerušené vinutí.

- Hostující zvukař Martin Štěpánek.​

Kriket
Modul ve studiu Českého Rozhlasu
Alča Geršlová
Zdeněk Páviš & Zdeněk Maleček
bottom of page